top

0 Responses to "top"
  1. Super ebike. Mal som na ňom možnosť prejsť cca 40 km a nemám mu čo vytknúť. Pri rozjazde bez pomoci som vôbec nemal pocit že by ma niečo brzdilo, že by som musel prekonávať nejaký odpor motora. Tento pocit som až vtedy, keď som si zapol pomoc na ECO potom ho znova vypol. Ale po chvike ten pocit znovu prejde a išiel som ako na obyčajnom biku. Na ceste do kopca a po roli už citiť váhu ebiku a vtedy som si znova zapol pomoc na ECO a bol to úplne iný zážitok. Vidlica aj tlmič pracovali super , takže žiadne trasenie sa nekonalo, skorej sa človek cíti ako na velmi príjemnej húsenkovej dráhe. Po vjazde do lesa a hore kopcom si človek uvedomí, že si jazdu s ebikom vychutnáva presne tak ako niekedy jazdu dolu kopcom. Obrazne povedané môže isť palbu aj hore kopcom. Pred Dekanovou chatou som zapojil aj druhú možnosť pomoci TOUR, ale len na chvilku. Pomoc ECO kludne stačí na mierne stúpania. Iné je to už tene pod Tribčom , kde som vyskúšal aj pomoc SPORT. Ak keď by sa dalo aj bez, ale veď načo sa trápiť. Ebike je o tom.. mať z jazdenia radosť a nie sa mučiť do kopcov. A úplný vrchol Tribča , ktorý som doteraz vždy absolvoval tlačením biku a nadávaním a zabíjaním času , som teraz po zapnutí TURBA zvládol celkom v pohode a hlavne za minútku. Takže prvý x som vyšiel na Tribeč bez nutnosti zosadnúť z biku, čo je úžasná vec. Ale to najlepšie na mňa ešte len čakalo. Zjazd z Tribča bol úžasný zážitok. Veľké 27,5 plus kolesá sa rútili po lese ako tank. Žiadne konáre a popadané pne im nerobili problém, ebike sa správal veľmi stabilne, a všimol som si, že na úsekoch ktoré som na obyčajnom biku absolvoval pomerne rýchlo, som teraz šiel aj o 10 km/hod rýchlejšie, lebo z biku bolo cítiť istotu a stabilitu. Cesta hore a dolu po singláči posiatom veľkými kameňmi, nerobila žiadne problémy, a pri zapnutej pomoci ECO ebike pomáha v krízových situáciách a vytiahne vás z brindy. Až nakoniec som sa dostal k mojej obľúbenej trati zo skokmi. ktoré som skočil s úplnou ľahkosťou a dopady boli ako do bavlnky. Tak som sa s úsmevom dostavil na pivko a tešil sa na ďalšiu testovaciu jazdu. Jednoznačne doporučujem vyskúšať a zažiť na vlastnej koži, lebo niektoré veci sa nedajú vypovedať, iba prežiť.

  2. Fantastický adrenalín, vyskúšal som výšľap na Tríbeč a musím potvrdiť, že je to iná dimenzia. Na začiatku som vyskúšal jazdu s úplne vypnutým motorom a bol som prekvapený, že cítim minimálny odpor. Počas jazdy som vyskúšal rôzne módy a mód TOUR som vyhodnotil na kopce ako najoptimálnejší. Neočakávaný zážitok.

  3. Dnes som dal Tribeč na ňom ja. Jedným slovom – neskutočné…. Hore palba a dolu zážitok.Tie 27,5 plus plášte bol super výmysel. Rozdiel oproti 7-vej verzii je vidlica a tlmič, ktoré sú trošku slabšie a ťažšie, takže pri skokoch treba viac dvíhať prednú časť, lebo na prvých skokoch bolo cítiť predok chce hneď dolu. Už nech je zajtra, takéto počasie ide sa testovať zasa niečo iné.

  4. Po nastúpaných 1000m v Tribečskom pohorí hodnotím bike veľmi pozitívne.Váhu netreba riešiť, motor si ľahko poradí do kopca aj so širokou gumou, ktorá dole kopcom s odpružením vyžehlí „takmer“ ako motorka.Krátky predstavec a široké riadidlá zabezpečia dobrú ovládateľnosť. Eco a Tour režim mne stačili na celý čas a ešte zostala rezerva na baterke. Šlapať treba vždy, ale ebike pomáha hlavne v strmých stojkách a presunoch.Za mňa veľké PLUS.

  5. Do práce, na nákup, do mesta, Vyhnúť sa nekonečným zápcham a problémom s parkovaním. To som si sľuboval od bicykla tohto typu. Predtým som jazdil na elektrickej skladačke, ale mala svoje muchy: Pohodlie posedu, malé kolieska, ktoré limitujú jazdu cez obrubníky, výdrž batérie i pohon. Keď som však presadol na tento bajk, ostal som až zaskočený. Prvé pozitívum silný motor a umiestený v strede. Bajk dostal neskutočný komfort a stabilitu. Nadoraz som ešte nešielm ale dať na ňom sto kilometrov by nemal byť žiaden problém. Ja som dal na jednu jazdu niečo cez 60 km a kapacita baterky ukazovala temer polovičnú kapacitu v rezerve. Bicykel je nesmierne pohodlný a ak ho vybavíte košíkmi (dal som dva) a správne dofúkate garantujem, že budete vyhľadávať každú príležitosť vysadnúť naň. Auto som na cesty do práce 12 km tam a naspäť kompletne vypustil. Idem bez zdržania, zastavím kde chcem, vybavím čo potrebujem a denne zažívam radosť z pohybu a jazdy. Máme ho už v rodine, a dnes sa aj žena aj syn dohadujú kto na ňom pôjde prvý. Vnímam ho ako dokonalú náhradu auta, autobusu a ako veľmi športovú a nízkonákladovú alternatívu skútra, o ktorom som premýšľal predtým. Rýchlosť presunov je priam neuveriteľná. Kúpa, ktorá zmenila kvalitu môjho života. Vďaka.