eSnow popod Tríbeč

by

Vonku sneží. Len tak stál pri vchode a hoci ho všetci očumovali, nikto ho nechcel ani skúsiť. Akoby sa ho všetci báli. Haibike SDURO FullFatSix. Poctivý fatbike. S tučnými kolami. Špecialista na sneh. Tak mi ho prišlo ľúto, že som ho zobral vyskúšať, len tak kúsok od predajne po sídlisku.

Môj prvý pocit: Tento bajk a sneh sú si súdení. Šiel skúšať trošku ďalej. Neupravená hrádza okolo rieky Nitry nerobila žiadne problémy. Skorej naopak. Konečne som si vychutnal bicyklovanie na snehu. Kolesá sa valili po snehu, akoby tam žiaden nebol. Motor pomáhal už na +ECO móde.  Hrádza do pohody, skúsime horu.

Cesta od Solčian smerom na Tribeč bola spočiatku asfaltová, ale postupne pribúdalo ľadu a snehu. Na Dekanovej chate už bolo snehu celkom dosť, ale kolesám to žiadny problém nerobilo. Čistá zábava. A hoci snehu s každým výškovým metrom pribúdalo, Fatbiku do vônec nevadilo. Akoby bol na to presne stvorený. Pri zastávke /cca 500 mn.m./ bolo už snehu požehnane, takých 25-30 cm a koľaje stále užšie a užšie. Sem tam som mal síce problém trafiť do dráhy a nohy s pedálmi sa zahryzávali do okolitého snehu, ale stále to šlo. Dotiahol som to až tam, kde už aj lesníci skončili. Zopár fotiek, otočiť ebike a poďme dole. Aj cesta dolu preverila. Žiadne zabáranie, žiadne šmyky. Kolieska si to pekne odvaľovali a keď ešte začalo snežiť, tak to bolo úplne že vaw.

Pod Dekanovou chatou som začal hľadať iné cestičky. Domov sa mi vôbec nechcelo, Nakoniec som to pustil cez chotár dole. Ani tu sneh, aj keď už nie taký hlboký a trošku zamrznutý, nerobil kolesám žiadny problém. Hlavu mi zamotali konáre polámané a poohýbané, zaťažené snehom, cez ktoré sa naozaj nedalo. Začalo sa stmievať. Tak som to otočil a dal sa na cestu domov. Jazda po zasneženom chotári merne dolu kopcom mala tiež niečo do seba. Celková bilancia:e 40 km s úsmevom na tvári. Spokojný s pocitom, že už nemusím celú zimu chodiť iba do posilňovne na spinning, ale kludne si môžem sneh vychutnať aj v lone prírody. Baterka ukazovala po dojazde 3 z desiatich  paličiek, čo je na jazdu takmer výhradne po snehu a do kopca celkom slušný výkon.

Tak nech už je ďalší víkend, a ak si ho nikto nepožičia, (ebike je k dispozícii v požičovni ebikecentra), tak si to pôjdem užiť zasa ja.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.