Jesenný e-výšľap na Valy

by

Piatkové poobedie sľubovalo nádherné jesenné počasie. Rozhodli sme sa preto otestovať dva plnokrvné Haibike tátoše a vytrepať ich okolo Marhátu na Valy.

Blíži sa zima a my sme dosť leniví naťahovať návleky. Rozhodli sme sa spojiť príjemné s užitočným a otestovať tiež zimné tretry Shimano SH-MW700L GORE-TEX. Už pri prvom obúvaní sme pochopili, že sme ich kúpou chybu nespravili. Chodí sa v nich ako v papučkách. Noha je komfortne v príjemnom teple. Tretry nemajú vetráky, čiže noha odspodu neoziabe. Goretexový top zase garantuje, že noha ostane v suchu aj pri pár krokoch v blate, snehu a vode. Najväčším prekvapením však bola voľnosť členku. Ľahké, teplé, pohodlné, dávame 5 z 5 bodov a ak to myslíte s jazdou na horáku aj cez zimu vážne, určite nad ich kúpou popremýšľajte.

Zobrali sme zo sebou 2 celoodpružené horáky Haibike Allmnt 6.0 a 7.0. V priebehu jazdy sme si ich aj prestriedali. Obaja sme skonštatovali, že rada 7.0 má, čo sa týka výkonu, radenia a plynulosti o dosť navrch. Tie peniaze navyše majú svoje opodstatnenie. Na oboch bajkoch sa však dá naozaj plnohodnotne vyblázniť. Veď ísť do 12% kopca priemerkou cez 25 km/h sa vám každý deň nepodarí. V lese práve prebiehala ťažba a cesty tak aj vyzerali. Pochvaľovali sme si najmä široké pluskové kolesá. Je to fakt traktor, ktorý prejde každým terénom. Neriešite rigóly, blato, ani haluze. Proste idete. Široké rajdy vám dajú pocit bezpečia, často až za hranicu, kam by ste chceli ísť. Potom stačí malá neopatrnosť, nevšimnutý pník a už dávate papuláka, ako sa patrí.

Vyskúšali sme tiež novinku od Boschu. Nový intuitívny program eMTB. Je niekde medzi “turbo” a “tour”. Čo je však hlavné, prispôsobuje sa aktívne vášmu výkonu, terénu a dáva tak rozdielny výkon v rozdielnych situáciách. Ak si na to zvyknete, iný mód ani nastavovať nebudete. Už len toto je dôvod, prečo uprednostniť bajk s motorom Bosch. 🙂

a zopár záberov z krásnej jesennej scenérie, aby ste mali motiváciu vypadnúť do lesa 🙂

Do zbajkovania priatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.