ebikecenter na Zobor

MTB Sližári na eZobore

by

V nedeľu 13.augusta sme sa partia MTB Sližári vybrali na prvý spoločný e-bike výlet po nám už známej trase zo Solčian, cez hrad Gýmeš a Jelenec na Zobor, ďalej cez Podhorany a po hrádzi rieky Nitra naspäť. K dispozícii bolo 6 ebikov z predajne Ebikecenter – Haibike SDURO HardSeven 4.0 , XDURO FullSeven 5.0, XDURO AllMtn 6.0, XDURO AllMtn 7.0 a KTM MACINA Egnition 11 P5 45 MACINA Lycan 27.5 11 CX5 . Nejako sme sa podelili s tým, že po ceste si e-biky pomeníme a vyrazili.

Prvá zastávka bola na hrade Gýmeš. Našťastie poznámka jedného z nás, že také ťažké ebiky tlačiť na Gýmeš sa mu nechce, sa nekonala, a všetci sme si to vyšlapali pekne v sedle. Po kochaní sa na krásne výhľady sme si to pustili smer na Jelenec, a vychutnávali výhody ebikov dolu kopcom. Na Jelenci sme sa občerstvili v celkom zaujímavej krčmičke, dali si niečo do žalúdka a zaliali pivkom alebo kofolou. A vyrazili smer Žibrica, resp. jej okolie. Tento krát nadávanie jednak na tlačenie a jednak na otravné muchy , odpadlo a všetci sme si to opäť vyšlapali pekne v sedle a v tempe, na aké muchy nestíhali. Nasledoval ciel trasy – Zobor, kde sme sa chvíľku zdržali, občerstvili sa, pokochali sa krásnym výhľadom na stavenisko Slovenskej automobilovej pýchy a vyrazili domov.

Po prvý x sa stalo že nikto na nikoho nečakal, lebo každý si pridal takú pomoc na ebiku aby vládal. Taktiež sa po prvý x stalo že sme počas celej trasy netačili ebiky do kopcov, a kto pozná trasu na Gýmeš alebo okolo Žibrice a na Zobor uzná, že na normálnom horskom biku sa to bez tlačenie nedá zvládnuť

Zjazd zo Zobora smer Podhorany sme si zasa užívali a testovali čo ebiky dokážu. Na plošine pod Zoborom sme sa stretli s niečím neobvyklým. Stretli sme chlapa na ebiku a jeho partnerku na normálnom biku. Opačne by som to chápal, ale toto? Tak sme si vypočuli chválospevy na KTM Macina Lycan 274, ktorý mal on a ona si vyskúšala jeden z našich bikov a chválila. Pocit po triale do Podhoran sa dá len zažiť. To sa nedá opísať. Z Podhoran smer hrádza a proti silnému veru sa s epohonom zvláda celkom v pohode. Hrádza sa opravuje, takže sme absolvovali trasu po zemi aj šotoline . Po dokončení to bude celkom zaujímavá trasa na cyklo trasu z Topoľčian do Nitri.

Zo šiestich ebikov nezvládol cca 80 km trasu iba jeden, ktorému došla baterka presne pred PD Nitrianska Streda, ale nakoľko aj ebike je len bike, tak sa nič nestalo a v pohode sa aj on dostavil k Fišerovi na zaslúžené pivko. Záverečné foto a pár pív boli už len čeršničkou na torte zvanej ebike výlet.

Tak neváhajte a požičajte si aj vy ebiky z našej požičovne a zažite niečo podobné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.